Jednotná přijímací zkouška

Termín pro podání přihlášek na střední školy se blíží. Centrum proto připravilo průvodce snadným vyplněním tiskopisů přihlášek.

Průvodce obsahuje zejména podrobný návod, jak správně vyplnit tiskopis přihlášky, a další užitečné informace, na které je dobré při podávání přihlášek na střední školy pamatovat. Součástí průvodce je i kalendář s nejdůležitějšími termíny jednotné přijímací zkoušky a přehled změn v podobě zkoušky v návaznosti na opatření obecné povahy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ze 5. ledna 2021.V dokumentu dále naleznete také odkazy na informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy věnující se specifikům přijímacího řízení pro uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami a pro osoby dlouhodobě pobývající v zahraničí (cizince).

Aktuální tiskopisy přihlášek naleznete v sekci Přihlášky na střední školu nebo na webových stránkách MŠMT.

 

 

 

Průvodce přípravou na konání jednotné přijímací zkoušky 2021

13.04.2021

Centrum připravilo pro uchazeče, které čekají přijímací zkoušky na střední školy, průvodce, ve kterém naleznou souhrn nejdůležitějších informací o jednotné přijímací zkoušce, které je dobré znát ještě před jejím konáním. 

... více

Ministerstvo vydalo nové dodatky k opatřením obecné povahy, kterými se upravují pravidla přijímacího řízení

16.03.2021

Jednotlivé dodatky upravují termíny konání jednotné přijímací zkoušky, školní přijímací zkoušky a talentových zkoušek a lhůtu pro vydání zápisového lístku uchazečům.

... více

Uchazeči budou mít u jednotné příjímací zkoušky více času na didaktické testy

16.02.2021

Časové navýšení bude totožné jako v minulém školním roce. Na test z českého jazyka a literatury budou mít uchazeči 10 minut navíc, test z matematiky bude prodloužen o 15 minut.

... více
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo